Základy investování do kryptoměn + Jak na kryptoměny, bezpečně a prakticky

2 workshopy pro úplné začátečníky, kteří chtějí rozumět kryptoměnám. A možná si rovnou zkusit koupit Bitcoin.

Holky v kryptu spojily síly s Coinmate, nejstarší českou kryptoměnovou burzou v Česku, aby v necelých 3 hodinách předali ty nejdůležitější informace o kryptoměnách. Nutné základy, ale i nástavba ve formě digitální bezpečnosti, brouzdání se bitcoinovým blockchainem, přehledem, kde krypto držet a jak fungují platby.

Z workshopu účastníci odejdou s uceleným přehledem o kryptoměnách, především o Bitcoinu. Zjistí ale také, jaké jsou rozdíly mezi kryptoměnami.

Probíraná témata:

  • proč už v dnešní době nestačí držet peníze jen na spořícím účtě
  • na jakých principech kryptoměny fungují a jaké mají vlastnosti
  • co je to ten blockchain, Bitcoin, krypto peněženka a jak fungují platby
  • kde kryptoměny bezpečně držet, co je to seed a kde kryptoměny nakupovat
  • jak vypadají krypto scamy a jak se vyvarovat phishingu (nejen v kryptu)

Účastníci workshopu dostanou krypto slovník od Coinmate a crypto handbook od Holek v kryptu.

Program:

  • 10:00–⁠11:30 –⁠ Základy investování do kryptoměn
  • 12:30–⁠14:00 –⁠ Jak na kryptoměny, bezpečně a prakticky

Platbou workshopu účastníci získávají místo na workshopech a vstup na dvoudenní kryptoměnovou konferenci UTXO + afterpárty. Program konference bude aktualizován nejpozději týden před samotnou konferencí.

Holky v kryptu jsou malá nezisková iniciativa, ale s velkými cíli –⁠ pomáhat zájemcům rozumět kryptoměnám. Vysvětlujují, jak se používají, jak je bezpečně uchovávat a proč krypto neignorovat. Tvoří vzdělávací obsah, workshopy, meetupy a spoluorganizují UTXO konferenci.

Coinmate vznikl v hlavách Romana Valihracha a Dana Houšky, kteří propadli kouzlu Bitcoinu už v roce 2011. O dva roky později se v Kalifornii zůčastnili první bitcoinové konference na světě, kde za bitcoiny prodávali české pivo. Rozhodli se, že chtějí svět kryptoměn a decentralizace šířit dál mezi ostatní, a proto založili Coinmate –⁠ první českou kryptoměnovou burzu. Od počátku kladli důraz na vysokou bezpečnost, jednoduchost a nejvýhodnější kurzy. Během devíti let existence vypracovali Coinmate na největší českou kryptoburzu. Mohou se u nich nakupovat za české koruny i eura, bankovním převodem či platební kartou.

Žánr

Přednáška, Vzdělávání, Workshop