MIC

Danil Rekhtin z Ateliéru průmyslového designu UMPRUM společně s Davidem Vagnerem a Tomášem Formánkem z FEL ČVUT představí na Designbloku projekt MIC (Vývoj Mikrofonního pole). Společně prezentují nekonvenční výrobní procesy, které nahrazují procesy standardní. Na návrhu prezentačního stánku na přehlídce Designblok se podílela Daniela Dvornická z Ateliéru designu nábytku a interiéru UMPRUM.

Jejich práce vychází z propojení tří bakalářských prací, kde společně pracovali na vývoji a jeho začlenění do svých závěrečných projektů. Výsledkem se stal funkční prototyp gadget – set mikrofonu (mikrofonu pole) a nástavce (holder) pro manipulaci v terénu ( mikrofon + VR camera), který má potenciál ve VR průmyslu. V současné době se stále jedná o vývojový stav. Aby dosáhli co největšího feedbacku od uživatelů, projekt zdarma zveřejnili na internetu jakožto Open-Source (Hardware, Software, Design). Současný stav designu se přizpůsobil problematice nahrávání kontextu pro virtualní realitu pro laiky i běžné uživatele. Nabízí jim sestavu Sféry a Holderu.

Sféra – Mikrofonní pole je sestaveno z 16. digitálních MEMS mikrofonů, které jsou rozmístěné na dvou polokoulích. Rozmístění mikrofonních kapslí odpovídá ambisonickému mikrofonu 3. řádu.

Holder – Ke sféře lze připevnit multifunkční holder (držák) se standardizovanými úchyty pro mikrofonní stojan nebo pro 360° kameru. Holder též disponuje ovládacími prvky pro offline provoz. Je tak umožněna snadná manipulace v terénu.

Žánr

Design, Věda a technika